عمل های زیبائی

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چیست ؟ استفاده از بوتاكس (یا همان بوتولینوم تاکسین)، در سال 1978 برای درمان گرفتگی های غیر طبیعی عضلات صورت، و پس از آن برای درمان لوچی چشم كودكان و پرش پلك (بلفارواسپاسم) آغاز شد. بوتاکس از سال 1992 برای مقاصد زیبایی بكار گرفته شد و امروزه یكی از بهترین و موثرترین درمانها در زمینه زیبایی پوست به حساب می آید. علاوه بر این، می توان از تزریق بوتاکس به عنوان یک درمان كمكی در همراهی با اعمالی مانند جراحی زیبایی پلك (بلفاروپلاستی)، جراحی لیفت صورت (فیس لیفت)، و تزریق ژل یا تزریق چربی استفاده نمود.

بوتاكس را در چه نقاطی از صورت می توان تزریق كرد؟

تزریق بوتاکس به منظور بهبود خطوط اخم بین دو ابرو، خطوط افقی پیشانی، خطوط پنجه كلاغی کنار چشم و خطوط ریز دور لب انجام میشود. این تزریق همچنین جهت بالا بردن و شكل دادن ابرو ها، بالا بردن گوشه های لب، بالا بردن نوك بینی، كم كردن عمق چاله چانه و ‌متعادل کردن غیر قرینگی های صورت مورد استفاده قرار می گیرد.


آیا بوتاكس فقط كاربرد زیبایی دارد؟

خیر. بوتاکس در درمان تعداد زیادی از بیماریها نظیر برخی اختلالات تارهای صوتی، انواعی از اختلالات بلع، تعریق بیش از حد كف دست و پا، بعضی بیماریهای پوستی، سردردهای میگرنی و تنشی، اسپاسم عضلات گردن، بلفاراسپاسم، شقاق مقعد و … نیز کاربرد دارد.

برای كدام چروك ها بوتاكس، و برای كدام چروکها ژل؟

اگر چین و چروك صورت را به سه دسته ظریف، ‌متوسط و عمیق رده بندی كنیم، ‌باید گفت كه تزریق بوتاکس در مورد چین های ظریفی که داینامیك هستند (ارتباط مستقیم با حركات عضلات صورت دارند، ‌به عنوان مثال چین های افقی پیشانی، ‌خط اخم بین دو ابرو، چین های کنار چشم، چروکهای روی كناره های بینی و نیز چین های ظریف روی لب فوقانی) کاربرد دارد. تزریق ژل جهت درمان چین و چروكهای عمیق و ‌متوسط، و همچنین برای اصلاح چین های استاتیک (چین هایی كه ارتباطی به حركات عضلات صورت ندارد مثل خط خنده) مناسب است. لازم به ذکر است که برای چین های عمیق و برای برخی گودی های صورت می توان از تزریق چربی نیز استفاده نمود.

+ نوشته شده در سه شنبه 4 مرداد 1401ساعت 10:28 توسط koroush | | تعداد بازدید : 6