عمل های زیبائی

آیا تمامی خطهای اخم با بوتاكس از بین می روند؟

آیا تمامی خطهای اخم با بوتاكس از بین می روند؟

خیر. در بعضی از افراد چین ها عمیق شده اند و در برخی دیگر چین های داینامیك به مرور زمان به حالت استاتیك درآمده اند. در چنین مواردی علاوه بر تزریق بوتاكس نیاز به استفاده از روش های درمانی دیگر نظیر تزریق ژل وجود دارد.


چه عواملی باعث تشدید چین و چروك صورت می شود؟

از جمله عواملی كه منجر به تشدید چین و چروك صورت می شود میتوان به ‌نور آفتاب و سیگار اشاره کرد. جهت پیشگیری از افزایش تعداد و عمق چین و چروك های صورت، استفاده از كرم های ضد آفتاب (بخصوص بین ساعات 9صبح تا 4 بعد از ظهر)، مصرف مرتب میوه و سبزیجات، ترک سیگار، و ‌استفاده ازعینك آفتابی در روز جهت جلو گیری از جمع كردن چشم ها را توصیه می نماییم.


در چه افرادی استفاده از بوتاكس ممنوع است؟

1. خانم های حامله یا شیرده

2. بیماران مبتلا به هر گونه اختلال عصبی یا عضلانی

3. بیمارانی كه درحال مصرف آنتی بیوتیكهای آمینوگلیكوزیدی (نظیر جنتامایسین) می باشند

4. بیماران با سابقه حساسیت به بوتاکس، آلبومین، پنی سیلین و …

5. مبتلایان به اختلالات ایمنی

6. مبتلایان به دیابت کنترل نشده

7. وجود عفونت فعال در پوست محل تزریق


نحوه تزریق چگونه است؟

تزریق بوتاکس در شرایط استریل، بطور سرپایی و در مطب انجام می شود. قبل از انجام تزریق، صورت شما با استفاده از پمادهای بیحس کننده بیحس می گردد. سپس بوتاکس با استفاده از سرنگی بسیار ریز در نواحی مورد نظر تزریق می شود. از آنجا که صورت شما بیحس شده و اندازه سوزن بسیار باریک است شما درد چندانی احساس نخواهید کرد. اثرات بوتاکس حدود سه روز پس از تزریق آغاز شده، تقریبا دو هفته پس از تزریق به حداکثر می رسد و تا حدود سه ماه باقی می ماند. تزریق بوتاکس نیازی به بستری، بخیه و چسب ندارد.به منظور برقرار و مداوم ماندن اثرات بوتاکس، تکرار تزریق آن هر سه ماه یکبار تا یک سال، و سپس بصورت سالیانه توصیه می شود.


چه مراقبتهایی پس از تزریق بوتاکس لازم است؟

1. بیمار باید تا 4 ساعت از دراز کشیدن و خوابیدن اجتناب نماید

2. بیمار باید تا 4 ساعت بطور متناوب اخم کند و ابروهای خود را بالا ببرد

3. موارد زیر تا 24 ساعت ممنوع است:

• خوابیدن به پهلو یا شکم

• ماساژ یا هرگونه فشار بر صورت

• آرایش صورت

• بخور داغ

• حمام داغ

• استخر، سونا و جکوزی


آیا بوتاکس عوارضی هم دارد؟

علایم خفیف سردرد و سرما خوردگی، افتادگی پلک، و عدم تقارن صورت عوارض گاه بگاه ولی زودگذر این تزریق است.

+ نوشته شده در سه شنبه 4 مرداد 1401ساعت 10:37 توسط koroush | | تعداد بازدید : 100

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چیست ؟ استفاده از بوتاكس (یا همان بوتولینوم تاکسین)، در سال 1978 برای درمان گرفتگی های غیر طبیعی عضلات صورت، و پس از آن برای درمان لوچی چشم كودكان و پرش پلك (بلفارواسپاسم) آغاز شد. بوتاکس از سال 1992 برای مقاصد زیبایی بكار گرفته شد و امروزه یكی از بهترین و موثرترین درمانها در زمینه زیبایی پوست به حساب می آید. علاوه بر این، می توان از تزریق بوتاکس به عنوان یک درمان كمكی در همراهی با اعمالی مانند جراحی زیبایی پلك (بلفاروپلاستی)، جراحی لیفت صورت (فیس لیفت)، و تزریق ژل یا تزریق چربی استفاده نمود.

بوتاكس را در چه نقاطی از صورت می توان تزریق كرد؟

تزریق بوتاکس به منظور بهبود خطوط اخم بین دو ابرو، خطوط افقی پیشانی، خطوط پنجه كلاغی کنار چشم و خطوط ریز دور لب انجام میشود. این تزریق همچنین جهت بالا بردن و شكل دادن ابرو ها، بالا بردن گوشه های لب، بالا بردن نوك بینی، كم كردن عمق چاله چانه و ‌متعادل کردن غیر قرینگی های صورت مورد استفاده قرار می گیرد.


آیا بوتاكس فقط كاربرد زیبایی دارد؟

خیر. بوتاکس در درمان تعداد زیادی از بیماریها نظیر برخی اختلالات تارهای صوتی، انواعی از اختلالات بلع، تعریق بیش از حد كف دست و پا، بعضی بیماریهای پوستی، سردردهای میگرنی و تنشی، اسپاسم عضلات گردن، بلفاراسپاسم، شقاق مقعد و … نیز کاربرد دارد.

برای كدام چروك ها بوتاكس، و برای كدام چروکها ژل؟

اگر چین و چروك صورت را به سه دسته ظریف، ‌متوسط و عمیق رده بندی كنیم، ‌باید گفت كه تزریق بوتاکس در مورد چین های ظریفی که داینامیك هستند (ارتباط مستقیم با حركات عضلات صورت دارند، ‌به عنوان مثال چین های افقی پیشانی، ‌خط اخم بین دو ابرو، چین های کنار چشم، چروکهای روی كناره های بینی و نیز چین های ظریف روی لب فوقانی) کاربرد دارد. تزریق ژل جهت درمان چین و چروكهای عمیق و ‌متوسط، و همچنین برای اصلاح چین های استاتیک (چین هایی كه ارتباطی به حركات عضلات صورت ندارد مثل خط خنده) مناسب است. لازم به ذکر است که برای چین های عمیق و برای برخی گودی های صورت می توان از تزریق چربی نیز استفاده نمود.

+ نوشته شده در سه شنبه 4 مرداد 1401ساعت 10:28 توسط koroush | | تعداد بازدید : 5

چه کسانی می‌توانند تزریق ژل را انجام دهند؟

چه کسانی می‌توانند تزریق ژل را انجام دهند؟

بسته به شرایط جسمی و فیزیکی افراد و هدفی که می‌خواهند با تزریق ژل به آن برسند؛ می‌توان آنها را کاندید مناسبی برای این کار دانست. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که در دسته‌های زیر قرار گرفته‌اند؛ می‌توانید از این روش برای جوان‌سازی پوست خود استفاده کنید:

 • افرادی که خطوط یا چین و چروکی در ناحیه اطراف دهان، چشم یا پیشانی دارند.
 • افرادی که تمایل دارند به گونه‌ها، لب‌ها و زاویه فکشان حجم ببخشند.
 • افرادی که نشانه‌هایی از آسیب، اشکالات مادرزادی یا جوش بر روی صورت خود دارند که باعث ایجاد اسکار و فرورفتگی شده است.
 • افرادی که در ناحیه پیشانی دارای چین و چروک‌هایی هستند که در حالت استراحت هم به وضوح مشاهده می‌شوند. (این افراد می‌توانند ابتدا بوتاکس را برای رفع این مشکل امتحان کنند؛ اما اگر نتیجه دلخواه خود را نگرفتند می‌توانند برای تزریق ژل مراجعه کنند.)
 • افرادی که تمایلی به انجام جراحی و استفاده از روش‌های تهاجمی ندارند.
 • افرادی که به تشخیص پزشک نیازی به انجام جراحی ندارد.
 • افرادی که می‌خواهند خطوط خنده خود را از بین ببرند یا اینکه گودی زیر چشمشان را پر کنند.
 • افرادی که دوست دارند به بینی خود شکل زیباتری داده و ایرادهای ظاهری آن را جبران کنند.

در کنار این موارد برخی از افراد هم هستند که به دلیل شرایط جسمانی و ویژه خود، نباید تزریق ژل را انجام دهند. این افراد از قرار زیر هستند:

 • خانم‌های باردار و شیرده
 • افرادی که دچار بیماری اختلال در انعقاد خون هستند
 • افرادی که دچار عفونت پوستی فعال در محل تزریق یا دیگر قسمت‌های بدن هستند
 • افرادی که مستعد عود تب‌خال هستند
 • افرادی که داروهای ضد انعقادی مانند آسپیرین و قرص‌های بروفن دار مصرف می‌کنند.
 • افرادی که به ژل‌های تزریقی و لیدوکائین حساسیت دارند.
 • افرادی که به بیماری‌های خود ایمنی یا سرطان مبتلا هستند.
 • افرادی که در حال استفاده از روش‌های جوان‌سازی لیزری مانند اندولیفت و هایفوتراپی هستند.
 • افرادی که دارای آکنه یا تاول در ناحیه تزریق هستند.
 • افرادی با سابقه سکته قلبی یا ترومبوز وریدهای عمقی
 • افرادی با سابقه سکته مغزی
 • افرادی که از دید روانی برای انجام این کار آمادگی ندارند؛ برای مثال انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج ندارند و یا در زمان تزریق دچار واکنش‌های شدید استرسی می‌شوند.
+ نوشته شده در سه شنبه 4 مرداد 1401ساعت 10:20 توسط koroush | | تعداد بازدید : 3

تزریق ژل و انواع آن

افزایش سن می‌تواند به طور موثری بر روی بافت پوست تاثیر گذاشته و آن را نازک کند. به همین دلیل است که با بالا رفتن سن، رفته‌رفته برخی از قسمت‌ها دچار فرورفتگی شده یا گود می‌شوند؛ این موضوع باعث می‌شود خطوطی که در اطراف چشم، دهان یا گونه هستند و یا چروک‌های پیشانی، عمیق و عمیق‌تر شوند؛ اما امروزه دیگر نیازی نیست که بابت این موضوع نگران باشید؛ زیرا روش‌های مختلفی برای جبران این فرورفتگی‌ها استفاده می‌شوند که نتایج بسیار خوبی را به دنبال دارند.


تزریق ژل یکی از موفق‌ترین روش‌های بازسازی زیبایی و جوانی چهره است که می‌تواند به طور موثری چین و چروک‌ها و خطوط عمیق را از بین ببرد. از این روش ضمن اینکه برای جوان‌سازی استفاده می‌شود؛ می‌توان برای حجم بخشیدن به لب‌ها، بالا بردن ابرو و موارد بسیاری دیگر استفاده کرد؛ بنابراین اگر به دنبال روشی هستید که بتواند به طور کلی چهره شما را تحت تاثیر قرار داده و زیبایی آن را دوچندان کند؛ تا انتها با ما همراه شوید.


تزریق ژل چیست؟

تزریق ژل یک روش جامع برای جوان‌سازی پوست است که در آن از فیلرها یا حجم دهنده‌های پوستی استفاده می‌شود. این حجم دهنده‌ها ساختاری شبیه به ژل دارند و می‌توانند با قرار گرفتن در زیر پوست، حجم از دست رفته آن را جبران کنند. همچنین از این روش برای بهبود شکل انحناهای سطحی در صورت و بدن و یا از بین بردن چین و چروک‌ها استفاده می‌شود.

+ نوشته شده در سه شنبه 4 مرداد 1401ساعت 10:32 توسط koroush | | تعداد بازدید : 5

تزریق چربی در نواحی مختلف

این چروک ها می تواند در نواحی از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ دهد. تا زمانی که این چروک ها عمیق نشده باشند، می‌توان در برخی از نواحی مشکل را تا حدودی با بوتاکس حل کرد، اما زمانی که چروک ها تبدیل به چین شده یا به اصطلاح علمی آتروفی چربی هیپودرم اتفاق می‌افتد، دیگر از بوتاکس کاری برنمی آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که از جمله بهترین پرکننده ها، تزریق چربی است؛ چرا که در این روش قسمتی از چربی بدن خود فرد برداشته شده و بعد از آماده سازی جهت ترمیم قسمت دیگری از بدن تزریق می شود. در واقع چربی نوعی حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد.

بنابراین اگر به دنبال یک راه حل موثر و کم عارضه برای رفع نشانه های پیری هستید شاید بهترین روش مناسب برای شما تزریق چربی به صورت و بدن باشد. در این مقاله سعی شده است که دلایل نیاز به تزریق چربی به صورت و بدن را با هم بررسی کنیم و ببینیم چه کسانی بهترین کاندید استفاده از تزریق چربی صورت و بدن هستند.

+ نوشته شده در سه شنبه 4 مرداد 1401ساعت 10:07 توسط koroush | | تعداد بازدید : 7

تزریق چربی برای جوان سازی

تزریق چربی یکی از روش های جوان سازی است. این روزها پدیده جوانسازی و زیباسازی صورت و بدن به عنوان یک نیاز اساسی به خصوص در بین جوانان و افراد میان سال رایج شده است. در این میان روش های مختلفی برای جوانسازی و زیباسازی صورت و بدن دیده می شود که یکی از این روش ها، تزریق چربی صورت و بدن است.


این روزها کمتر کسی را می شناسید که کلمه بوتاکس را نشنیده باشد و از فواید بوتاکس آگاه نشده باشد. اگر چه بسیاری بر این باورند که فواید بوتاکس فقط مربوط به زیبایی صورت می شود، ولی واقعیت این است که فواید بوتاکس خیلی بیشتر از جنبه زیبایی آن است. اگر می خواهید بیشتر با فواید بوتاکس آشنا شوید، در این مقاله سعی خواهیم کرد جنبه های دیگری از فواید بوتاکس را نیز به شما معرفی کنیم.

تزریق چربی به پوست

تزریق چربی به پوست صورت و بدن از آن جهت برای زیباسازی و جوانسازی مفید می باشد که باعث تاخیر در استفاده از روش های تهاجمی مثل لیفت صورت، لیف ابرو و یا سایر جراحی های زیبایی می شود. با تزریق چربی صورت و بدن به جای استفاده از محصولات مصنوعی می توانید از بافت چربی بدن خود که هیچ گونه واکنش آلرژیکی ایجاد نمی کند، استفاده کنید.

روند پیری با کاهش ضخامت پوست و کاهش الاستیسیته پوست بدنبال کاهش کلاژن و هیالورونیک اسید و الاستین موجود در پوست صورت می گیرد و کم کم بافت زیر پو‌ستی کاهش یافته و چروک ها در نواحی مختلف صورت پدیدار می شوند.

+ نوشته شده در سه شنبه 4 مرداد 1401ساعت 10:06 توسط koroush | | تعداد بازدید : 7